marylin Monroe

8. října 2009 v 19:08 | www.salon.cz |  fashion icons
Božská a nezapomenutelná dáma s blond vlasy a svůdným úsměvem. I dnes, 46 let po své smrti, je považovaná za nepřekonatelný symbol krásy.
Byla hvězdou filmového plátna a ideálem ženství, ale kdyby svojí kariéru začínala dnes, zřejmě by neměla takový úspěch. Její postava byla smyslná s bujnými tvary, tedy v dnešních módních časopisech nežádaná. Přesto je stále považována za filmovou bohyni sexu a krásy.

Její nezapomenutelný styl je stále oblíbený - nosí se blond barva vlasů, červená rtěnka i Chanel č.5, klasika mezi parfémy. Tato ikona nám přinesla několik nezapomenutelných a krásných modelů - například hedvábné šaty tělové barvy posázené umělými drahokami od návrháře Jeana Louise, které si oblékla v roce 1962 při slavnostním vystoupení k narozeninám prezidenta J. F. Kennedyho. A bílé šaty bez rukávů s nadýchanou sukní, kterou nadzvedával vítr ve slavné scéně z filmu Slaměný vdovec budeme mít navždy spojené s její tváří.

Žena, kterou většina lidí považuje za smyslnou a úspěšnou osobu, ale neměla nijak šťastný život. Od příliš krátkého dětství přes několik nevydařených manželství až po "utajený " poměr s prezidentem Johnem Kennedym.

Prvním manželem tehdy ještě neznámé šestnáctileté Normy Jane Bakerové se stal mechanik James Dougherthy. Po čtyřech letech se manželství rozpadlo a Norma Jane Dougherthy - Bakerová se rozhodla změnit si jméno na Marilyn Monroe a ve dvaceti letech podepsala smlouvu s filmovou společností 20th Century Fox.

Druhým manželem se stal slavný baseballový hráč Joe DiMaggio, i když jejích manželství nevydrželo, po její smrti dlouhá léta posílal na Marilynin hrob květiny. Třetí nevydařené manželství uzavřela s věhlasným dramaturgem Arturem Millerem. Mezi její další milence patřil i Frank Sinatra či mladší bratr J.F. Kennedyho Robert Kennedy. Ale žádný z těchto můžu jí neudělal šťastnou. Nikomu se nepodařilo zbavit Marilyn Monroe její velké nejistoty a ztráty sebedůvěry. Byla půvabná, sladká a okouzlující, ale také nevyrovnaná a přelétavá. Často své problémy řešila různými druhy prášků a alkoholem.

I dnes se mnohé celebrity snaží přiblížit její kráse. Herečka Lindsay Lohan se nedávno nechala nafotit pro magazín New York stejně jako Marilyn Monroe v roce 1962 pro módní časopis Vogue. Tyto legendární akty Marilyn byli pořízeny těsně před její smrtí a byli to poslední zhotovené fotografie. Linsay Lohan nafotila repliky těchto obrázků - stejné pózy, barevnost a dokonce i slavný fotograf Bert Stern.

Božská Marilyn Monroe zemřela 5. srpna 1962 ve svých 36 letech podle oficiální verze na předávkování barbituráty. Od té doby se vynořují stále otázky zda šlo skutečně o sebevraždu či vraždu.

Nejslavnější filmy:
Páni mají radši blondýnky (Gentlemen Prefer Blondes), 1953
Jak si vzít milionáře (How to Marry a Millionaire), 1953
Není nad show business (There's No Business Like Show Business), 1954
Někdo to rád horké (Some Like It Hot), 1959
Něco musí prasknout (Something's Got to Give), 1962 - nedokončeno, Marilyn Monroe umírá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama